Blog

Wiosenne motywacje

11 kwietnia 2017
Wiosenne motywacje

Nic tak nie napędza do działania, jak pierwsze słoneczne dni, widok przebiśniegów czy kwitnące żonkile. Zima była bardzo pracowitym okresem, a na wiosnę nie zapowiada się, aby mój świat zwolnił. W głowie mam tyle pomysłów, ale wskazówki zegara nie zwalniają ani na chwilę. Staram się wspierać wiosennymi motywacjami. To co mnie najbardziej motywuje do pracy to jej efekty. Na blogu dostępny jest już cały rozdział Szelestu skrzydeł. Możecie sprawdzić jak się skończyła historia Ady i jej tajemniczego przyjaciela. Kto z was wie co jest najpewniejszą rzeczą w życiu? Zapraszam do lektury rozdziałów, może i w waszym życiu przydarzy się taka magiczna przyjaźń.

Motywująca muzyka

Kilka dni temu odkryłam fantastyczny zespół. Przesłuchałam już kilkanaście piosenek, ale moim faworytem jest koncert ,,Simple Gospel” zespołu United Pursuit. Słucham ich w każdej wolnej minucie i uświadamiam sobie, jak niewiele potrzeba do bycia szczęśliwym. Zbyt często odkładamy szczęście na później, a jak się okazuje, tego czasu może nam zabraknąć.

Wracając do moich motywacji to skupiam się głównie na małych sukcesach, dzięki którym może pewnego dnia osiągnę to, co sobie zaplanowałam na samym początku. Słuchając muzyki czy czytając poruszającą książkę uświadamiam sobie, że czuję się bardziej zmotywowana do pracy. Wielu z nas potrzebuje motywacji do życia, jedną z nich jest to, co zobaczymy na szczycie góry, na którą wspinamy się każdego dnia. Jedno mogę wam obiecać będziemy mieć piękne widoki patrząc z samego szczytu.

Nie ważne czy czytacie motywującą książkę, słuchacie pięknej muzyki, czy ćwiczycie by mieć szczuplejszą sylwetkę. To, co nas trzyma w postanowieniu to właśnie motywacje. Wiele pięknych i motywujących myśli oraz zdjęć znajdziemy w motywacjach na portalach społecznościowych.

Bardzo często szukając motywujących wpisów kieruję się tym, co mnie napędza do działania. Motywacje i potrzeby powinny być ze sobą spójne. Dzięki temu będziemy czuli się bardziej zainspirowani. Można wyszukiwać motywacji tematycznie, co pozwoli nam na skupieniu się na określonym celu.

Motywacja jak ją zdobyć?

Wcale nie jest tak łatwo zdobywać inspirujące motywacje, które przekładają się na nasze potrzeby. Motywacje ludzi są bardzo różne, z reguły powinny odpowiadać zarówno wspomnianym potrzebom, jak i naszym nastroją. Mnie najbardziej motywuje szczęście, które mnie otacza. Wiem powiecie, że wcale go tak dużo dookoła nas nie ma. I się mylicie, można je znaleźć w każdym drobnym szczególe dnia codziennego.

Mnie motywuje uśmiech drugiej osoby, kiedy podaje mi rano kupek z aromatyczną kawą lub kiedy wieczorem, gdy ucichną domowe gwary siadamy obok siebie i cicho wzdychamy. Tak niewiele potrzeba, aby ktoś obok nas również czuł się zmotywowany do działania. Można być dla siebie nawzajem inspiracją.

Polecam wam, abyście w każdej minucie dnia szukali motywacji na następny dzień, może to być poranna kawa we dwoje, gra w chińczyka z dziećmi, a nawet przebiegnięcie 4 kilometrów. Nie ważne jak, ważne aby czuć się szczęśliwym.

Motywacje

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *