Szelest skrzydeł

 


 

Ucieczka

Dopięłam  swego.  Wyjechałam.  Oczywiście  nie  załatwiłam  tego,  jak  należy.  Czekałam  na niego,  aż  przyjdzie  z  pracy.

Kiedy  stanął  w  progu,  mijając  go  z  torbą  w  ręku  oznajmiłam:  ,,Wyjeżdżam.  Wracam  za  kilka  dni.  Odbierz  dziecko  ze  szkoły.  Lodówka  jest  pełna.  Na  pewno sobie poradzicie.” I zamknęłam za sobą drzwi.

Najgorsze jest to uczucie pustki.  Anioł miał rację,  zapomniałam, jak to jest czuć do niego jakiekolwiek emocje. Schowałam je głęboko ze strachu przed bólem.

Wyjechałam, nic nie tłumacząc. Oznajmiając między wierszami, że jestem wolna, że on również jest wolny. Jedyne co nas obecnie łączy to nasz syn.

Zrobiłam  coś  niewybaczalnego.  Wyjechałam,  ale  tak  naprawdę  nie  chciałam  wracać. Zatrzaskując drzwi od samochodu, przyświecała mi jedna myśl ,,moja samotnia”. Miejsce, o którym  zawsze marzyłam i znalazłam je daleko od domu. Od wszystkiego, co mogłoby mi przypominać moje prawdziwe życie.

Chciałam być sama. Nawet mój Anioł Stróż to rozumiał, bo nie pojawił się ani razu.

To  nie  była  zwykła  ucieczka.  Zabrałam  ze  sobą  również wspomnienia. One zawsze mi towarzyszą, czy tego chcę, czy nie. Nikt ich mi nie zabierze, a sama ich oddać też nie chcę.

Wynajęłam  dom,  a  raczej  leśniczówkę.  Daleko  od  cywilizacji.  W końcu  chciałam  nabrać  dystansu do wszystkiego, co mnie do tej pory otaczało. To był prawdziwy przystanek. Żadnych sugestii, niczego co mogłoby wpłynąć na moje późniejsze decyzje. Byłam  sama.  Nie  czułam  jego  obecności i to wywoływało we mnie jedyne uczucia, których z każdym dniem bałam się coraz bardziej.  Świadomość,  że  jest gdzieś indziej, że nie jest ze mną. Pozwolił mi na to, a teraz tak bardzo za nim tęsknię.  Ból.  Jaki  on  ma  sens?  On  nie  jest  materialny.  Nie  mogę  go  zobaczyć.  Jest  Aniołem.  Jest moim przyjacielem, przyjacielem …

Rozdział VI – Anioł Stróż

Od Autora

Opowiadanie jest dostępne za darmo i nie pobieram za nie żadnych opłat w związku z tym proszę o nie kopiowanie i nie rozpowszechnianie bez wiedzy autora. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.