Blog

O moich powrotach

17 stycznia 2017
O moich powrotach.

…o moich powrotach…

Jak ważna jest w naszym życiu przyjaźń?

Nowy rok powinien zacząć się z przytupem, jednak bardzo powoli wchodzę w ten rok, zwłaszcza, że będzie trwał on jeszcze 11 miesięcy. Powoli to nie znaczy, że nic ciekawego się nie dzieje, właśnie dodałam trzy nowe rozdziały Szelestu skrzydeł, dzięki czemu przez najbliższy weekend możecie przeczytać o dalszych losach Ady. Całkiem sporo wydarzyło się w jej życiu.

W jednym momencie spełniło się jej największe marzenie, ale również straciła swoją kotwicę, jaką była dla niej przyjaźń z dzieciństwa. Dla wielu z nas przyjaźń to magia, która łączy dwoje ludzi, którzy rozumieją się bez słów, zawsze mogą na sobie polegać i są sobie oddani. Ada również się przekona, że przyjaźń jest największym darem. Czasami jedna się kończy, a druga zaczyn, bo przyjaźń opiera się na zaufaniu, a takie zaufanie można mieć tylko wtedy, gdy to samo otrzymujemy w zamian.

Rodzajów przyjaźni można wymieniać wiele, ale tak naprawdę najważniejsza jest przyjaźń duchowa. Na różnych etapach swojego życia spotykamy ludzi, którzy coś dla nas znaczą. Na początku są to małe przyjaźnie w szkole, później coraz dojrzalsze. Jedne przetrwają całe życie, innych nie warto wspominać.


Dla was przyjaźń jest równie ważna? W moim życiu było kilka przyjaźni, ale nic nie zastąpi przyjaźni pomiędzy dwojgiem bliskich sobie osób. Nie ma dobrych związków bez przyjaźni, angażującej i spajającej wszystko dookoła. Nie można stworzyć niczego wartościowego, bez wzajemnego zaufania.

Wielu z nas spotyka się w życiu z dylematem czy to przyjaźń czy miłość. A gdyby tak połączyć je w jedno? Przyjaźń jako wartość życiowych doświadczeń daje nam znacznie więcej niż moglibyśmy oczekiwać. To ogród, który bez pielęgnacji zarasta chwastami i w końcu umiera. Nie jedna osoba doświadczyła, że przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka.

Moja przyjaciółka mawiała, że przyjaźń jest jak kwiat. W przypadku Ady okaże się, że upływ czasu nie osłabił jej uczuć.  Przekonała się, że o prawdziwą przyjaźń nie trzeba walczyć, a o fałszywą nie warto zabiegać. Po mimo iż czuła się zdradzona podjęła się wyzwania jakim jest wybaczenie.

Plany na nowy rok

Mój powrót w nowym roku wiąże się właśnie z zaufaniem, że wszystko, co najlepsze jeszcze przede mną. Nie mam planów, bo jak powiadają ,,chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach„. Jednak wierzę, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego, choć staremu również nic nie brakowało – warto mieć nadzieję.

Przyjaźń opiera się na kilku fundamentach, jednym z nich jest właśnie zaufanie. Każdy z nas poszukuje powiernika, osoby, która będzie nas bezgranicznie rozumieć, a czasami nawet rozgrzeszać. Rozmowy z Aniołem pozwoliły Adzie wiele zrozumieć, uporządkować swoje życie i przygotować się na to co przed nią. Bardzo często oczekujemy od naszych przyjaciół takiego samego oddania, nie zawsze je znajdujemy, ale żyjemy w nadziei.

Moją nadzieją w nowym roku jest zdobycie kolejnych wyznaczonych szczytów, a jest ich sporo. Mam nadzieję, że uda mi się dla was opublikować kolejne opowiadanie, w którym trzy silne kobiety będą walczyły z własnymi demonami. Może i dla nich przyszłość okaże się łaskawsza.

Z taką nadzieją, że obecny rok będzie dla nas wszystkich znacznie lepszy zostawiam was i zapraszam do czytania nowych rozdziałów Rozmów z Aniołem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *